• 2 % z už zaplatenej dane

•    Milí rodičia a priatelia školy!

V mene Rady rodičov pri ZŠ s MŠ Horná Streda si Vás dovoľujeme osloviť a požiadať o podporu našich aktivít formou darovania 2 % z Vašej už zaplatenej dane z príjmov za zdaňovacie obdobie 2017, ktorú ako právnická alebo fyzická osoba odvádzate priamo (ako firma alebo živnostník)  alebo cez zamestnávateľa (ako zamestnanec). Takýmto spôsobom môžete podporiť našu školu. Tieto finančné prostriedky slúžia na podporu vzdelávania a výchovnej činnosti školy.  Ak sa budete rozhodovať, komu poukážete 2% zaplatenej dane, myslite na svoje deti!  2% môžete poukázať Občianskemu združeniu Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Horná StredaNaše poďakovanie patrí všetkým, ktorí nám v minulých rokoch možné 2% z dane z príjmov poukázali. Potrebné dve tlačivá treba odovzdať na daňový úrad do 30.4.2018 alebo riaditeľovi školy do 26.4.2018. Viac info tu.

• Voľné pracovné miesta

• ZŠ s MŠ Horná Streda prijme do pracovného pomeru s nástupom od 1.2.2018:

• vychovávateľku ŠKD
            • učiteľku pre 1. stupeň ZŠ (zastupovanie počas MD)

Žiadosť o prijatie do pracovného pomeru spolu s profesijným životopisom zasielajte na adresu školy:

ZŠ s MŠ Horná Streda, Partizánska 391, 916 24 Horná Streda alebo na e-mail  zssmshorna.streda@gmail.comTel. kontakt: 032/7773175, 0940/700487.

• Lyžiarsky výcvik 3. a 4. deň:

• 3. a 4. deň LVVK sa niesol v znamení pokrokov. Tretí deň 2. skupina so žiakmi, ktorí sa naučili tento rok lyžovať od základov sa posunuli už na hlavnú veľkú zjazdovku, na Záhradište. Posledné dve dievčence, Peťka a Veronika na lyžiach, spolu s Matúškom Pavlovičom na snowboarde, spravili zasa pokroky dnes, 4. deň, a už tiež vyskúšali sedačkovú lanovku a Záhradište. Počasie nám včera neprialo, snežilo celý deň, zato dnes, bolo ukážkovo. Slniečko svietilo doobeda, kedy sme aktívne lyžovali, no bohužiaľ poobede sa kopce zahalili do hmly. Preto sa nám oddychové popoludnie vydarilo len z polovice, no zážitkom však zostava výstup lanovkou na Novú Hoľu (1361 m. n. m.) a následne guľovanie sa a šantenie. Včerajší večerný program sa niesol vo vedomostno-zábavnej spoločenskej hre 5 proti 5 a dnešný večer patri bowlingu. Tento rok musíme našich žiakov pochváliť za mimoriadnu snahu pri výučbe lyžovania, darmo, sú šikovní! (Pripravili Veronika Kubicová a Viliam Žitňanský - pridané 18.1.2018). Fotky TU.

• Lyžiarsky výcvik 14.1.2018 - 19.1.2018:

• Od 14. januára prebieha lyžiarsky výcvik ZŠ Hornej Stredy s počtom žiakov 19, 10 chlapcov a 9 dievčat zo 6.,7.,8. a 9. triedy. Príchod prebehol v poriadku, rovnako aj prvé večerné zoznamovanie sa so svahom, s lyžami, s výstrojom a pod. Následná večerná aktivita sa niesla v znamení hry, žiaci si pomenovali izby a vytvorili si erby. Výsledky sú celkom podarené :) Žiakov sme rozdelili do dvoch skupín, prvá už dnes, v pondelok, lyžovala na veľkom svahu, na Záhradišti. Druhej skupine sa dari celkom dobre, žiaci už zlyžujú kopec, naučili sa chodiť na ,,pome", ich učenie je veľmi rýchle. Počasie je špičkové, dúfame, že vydrží čo najdlhšie! Držte nám palce! Fotky TU.

• Prednášky pre žiakov

• Dňa 17.1.2018 sa v našej škole uskutočnili prednášky. Pre žiakov 5.triedy bola prednáška na tému ,,Moje silné a slabé stránky. Pre žiakov 6., 7., 8. a 9. triedy na tému ,,Šikana, týka sa to aj nás. Prednášali nám pani riaditeľka CPPPaP Nové Mesto nad Váhom Mgr. Janka Kĺbiková s jej kolegyňou s poradne.

• Otvorená hodina v 1.triede

• Ráno 12. januára 2018 deti z I. triedy vstupovali do svojej triedy s väčším úsmevom a očakávaním ako po iné dni. Dnes totiž bolo nezvyčajné ráno. Prvá vyučovacia hodina Slovenský jazyk a literatúra bola otvorená hodina pre učiteľov a vedenie školy. Prišli však na ňu aj mamičky, ockovia a ostatní členovia rodiny. Čo sme veľmi radi. Takáto väčšia účasť aj na spomínanej otvorenej hodine je dôkazom záujmu rodičov o svoje dieťa. Cieľom tejto aktivity bolo získať prehľad o všeobecných poznatkoch detí, komunikatívne zručnosti, schopnosť pracovať podľa pokynov učiteľa i samostatne. Deti sa učili čítať a písať písmeno B, b a slová, ktoré začínajú týmto písmenkom, alebo je vo vnútri a na konci slova. Zvládli všetky úlohy, ktoré si pre ne pripravila triedna pani učiteľka Mgr. Ivana Jägrová. Každý rodič odchádzal z I. triedy po hodine so šťastným úsmevom na perách a s potešením aké máme šikovné deti. Fotky TU.

• Návšteva v divadle

• Dňa 11.1.2018 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili divadelného predstavenia “Vianočný zázrak”, ktoré sa konalo v divadle Karola Spišáka v Nitre. Fotky TU.

• Dejepisná olympiáda-školské kolo

• Dňa 9.1.2018 sa konalo školské kolo Dejepisnej olympiády na pôde našej základnej školy.  Záujem žiakov o históriu sa pretavil v prekvapivo vysokej účasti v počte 14 žiakov zo 6., 7. a 9. triedy. Rozdelení boli do 3 skupín podľa ročníkov, ktoré jednotlivci navštevujú. Maximálny počet dosiahnuteľných bodov bol 100, avšak na postup do Okresného kola stačilo minimálne 60. Zo zúčastnených postúpili Nastasia Pastorková, Petra Krajčová, Adam Barcík, Matej Vlkovič a Patrik Potočný. Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme, osobitne postupujúcim, ale tým, ktorým sa postup tento rok nepodaril odkazujeme – nevadí, nezabudnite, cesta je cieľ! Vidíme sa na obvodnom kole v Novom Meste nad Váhom dňa 15. 2. 2018! Fotky TU.

Výsledky školského škola (9. 1. 2018) DO
            - postupujúci do obvodného kola:

Kategória C (9. roč.)
            1. Potočný Patrik 66,5 bodov